Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bölüm Başkanının Mesajı

 

BÖLÜM BAŞKANI’NIN MESAJI


Sevgili öğrenciler..

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünü tercih ettiğiniz için sizi kutluyorum…İnsanlık tarihi kadar eski ve değerli bir mesleğin üyesi olma yolunda ilk adımı attınız..

Ebelik; içinde kadın ve bebeğin bulunduğu her alanda var olabilen bir meslektir. Özellikle gebeliğin planlanması, gebelik, doğum anı ve doğum sonu dönem de anne ve bebeğin izlemini yapar, gerekli eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sağlar, normal doğumu yönetebilir, riskli doğumları sevk eder, yenidoğanı değerlendirir ve izlemini yapar.

Marmara Üniversitesi’nin tüm bölümlerinde olduğu gibi Ebelik Bölümü ders müfredatları ve kredileri Avrupa Birliği standartlarına uyum sağlayacak biçimde hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz ilk 3 yıl temel ve mesleki derslerini uygulamaları ile birlikte alırlar. Son yıl Intern programı uygulanmakta olup öğrenciler; doğum, jinekoloji, aile planlaması, üreme sağlığı ve yenidoğan programlarından iki tanesini seçebilirler.

Mezunlarımızın iş bulma imkanı oldukça yüksektir. Öğrencilerimiz son yıl çeşitli sağlık kuruluşları ile planlanan Kariyer Günleri etkinliği sayesinde daha mezun olmadan çalışacakları alanı seçebilme şansına sahiptir.

Sormak ve öğrenmek istediğiniz her türlü soru ve sorun için  akarakoc(at)marmara.edu.tr. adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle…..

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KARAKOÇ

Bölüm Başkanı

 

Bu sayfa Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından en son 02.04.2018 12:56:30 tarihinde güncellenmiştir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi