Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ

 

 

DUYURU!

ERASMUS PERSONEL HAREKETLİLİĞİ BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR!

Marmara Üniversitesi Uluslararası Ofis’ten gelen aşağıdaki bilgilendirme yazısı tüm akademik ve idari personelimize duyurulur:

“ 2017 – 2018 akademik yılında Erasmus+ Personel “Ders Verme-Teaching Mobility” ya da “Eğitim Alma –Staff Training” faaliyetinden yararlanmak isteyen Üniversitemiz Personeli’nin  

23 Şubat – 15 Mart 2018  tarihleri arasında,

yurtdışında gidecekleri kurumdan aldıkları Davet Mektupları

(isme düzenlenmiş olarak karşı kurumun antetli kağıdında elektronik ortamda alınmış olması yeterlidir)

ve Başvuru Formu ile Birimimize başvurmaları gerekmektedir.

Erasmus Ders Verme Hareketliliği,

bölümümüzün anlaşmalı olduğu Erasmus Üniversite Beyannamesi sahibi bir yükseköğretim kurumunda seyahat hariç ardışık en az 2 iş günü ve en az 8 saat ders vermek şartı ile öğrencilere ders verilmesi ve ders vermeye ilişkin karşı kurumla ortaklaşa akademik/eğitsel faaliyetler gerçekleştirilmesine imkan sağlayan faaliyet alanıdır.

Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği 

aracılığıyla ise, Üniversitemiz akademik ya da idari personeli bir yükseköğretim kurumu ya da işletmeye gidebilmektedir. Eğitim almak üzere gidilecek işletme yurtdışında bir eğitim merkezi, araştırma merkezi, yükseköğretim kurumu ya da işletme tanımına uyan bir kuruluş olabilir, seyahat hariç ardışık en az 2 iş günü faaliyet gerçekleştirilmelidir. Eğitim Alma Hareketliliği sadece bir ders alma faaliyeti değil, personelin mesleği ile ilgili konularda bilgi ve tecrübelerini artırmaya yönelik planlanmış faaliyetlerdir (konferanslar hariç).

Faaliyette bulunmak üzere seçilmiş öğretim elemanlarının/personel iptal etmesi gibi durumlarla karşılaşıldığında yerine yedeklerin yurtdışına gidebilmesi için faaliyetlerin 13 Temmuz’a kadar gerçekleşmesi, gerçekleşemediği durumlarda ise uçak bileti gibi belgelerle 2018 Eylül ayı sonuna kadar hareketliliğin tamamlanacağının Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi’ne bildirilmesi gerekmektedir.

 Ulusal Ajans tarafından belirlenen Değerlendirme Ölçütleri:

-İlk kez katılım seçimde önceliklendirilir.

-Yabancı dil bilgisi önceliklendirilebilir.

-Eğitim Alma Faaliyetinde idari personel önceliklendirilir.

-Engelli personel önceliklendirilir.

-Gazi personel ile şehit ve gazi yakını personel önceliklendirilir.

-Erasmus Fakülte/Bölüm Koordinatörü olarak görev yapanlar önceliklendirilir.


BAŞVURU FORMU:http://uluslararasi.marmara.edu.tr/notice/2017--e2-80-93-2018-akademik-yili-erasmus-personel-hareketliligi-basvurulari/ ) için tıklayınız.”

 

 

Yrd. Doç. Dr. B. İrem Omurtag Korkmaz

Fakülte Erasmus KoordinatörüBu sayfa Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından en son 23.02.2018 12:11:21 tarihinde güncellenmiştir.