Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin TÜBİTAK Başarısı

 

 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerimizin 

TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programına

başvurmuş oldukları 3 farklı proje desteklenmeye hak kazanmıştır. 

 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2017-2018 yılı 3. Sınıf öğrencilerinden Seçkin GÜNDÜZ'ün yürütücü, Doç. Dr. Zübeyir SARI'nın danışman, Arş. Gör. Zehra Betül KARAKOÇ'un ve Yıldız Teknik Üniversitesi-Elektrik Elektronik Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi Arda GÜLER'in araştırmacı olarak yer aldığı "Topuk Dikeni Bulunan Hastalar İçin Basınç Sensörlü Monstra Üretimi" isimli lisans projesi "TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı" kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. 

 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2017-2018 yılı 3. Sınıf öğrencilerinden Merve DÜLGER'in yürütücü, Doç. Dr. Zübeyir SARI'nın danışman, Arş. Gör. Zehra Betül KARAKOÇ'un ve Piri Reis Üniveristesi-Elektrik Elektronik Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi Tuana YENER'in araştırmacı olarak yer aldığı "Ofis Çalışanları İçin Basınç Sensörlü Akıllı Minder Üretimi" isimli lisans projesi "TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı" kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. 

 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2017-2018 yılı 3. Sınıf öğrencilerinden Gamze Çağla DİRGEN'in yürütücü, Doç. Dr. Zübeyir SARI'nın danışman, Arş. Gör. Zehra Betül KARAKOÇ'un ve İstanbul Teknik Üniversitesi-Bilisayar Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi Taha Yasin ARSLAN'ın araştırmacı olarak yer aldığı "Ofis Çalışanları İçin Sensörlü Postür Düzeltici Cihaz Üretimi" isimli lisans projesi "TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı" kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. 

 

 

Proje sahiplerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde sürdürülmekte olan 3 farklı proje önerisi 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmalarda ilk 2 aşamayı geçerek bölge sergilerine katılmaya hak kazandı. 


Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü  2238 – Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'na  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Neslihan KARABACAK'ın yürütücü, Prof. Dr. M. Gülden POLAT'ın danışman, Arş. Gör. Eren TİMURTAŞ'ın ve 4.sınıf öğrencisi Elif PUNAR'ın araştırmacı olarak yer aldığı " Bilgisayar Destekli Tasarım  Programı Kullanarak Parmak Ortezleri Tasarlanması  ve Üç boyutlu Yazıcı  ile Üretilmesi " adlı proje ilk 2 aşamayı geçerek Bölge Sergisine katılmaya hak kazanmıştır. 


Sağlık Bilimleri Fakültesi  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Neslihan KARABACAK'ın yürütücü, Prof. Dr. M. Gülden POLAT'ın danışman ve Arş. Gör. Eren TİMURTAŞ'ın araştırmacı olarak 2242- Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması'na "Postur Analizi  için Mobil Uygulamanın Oluşturulması ve Tutarlılığın İncelenmesi"  adlı  proje ile, 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Emre BEYCAN'ın yürütücü, Prof. Dr. M. Gülden POLAT'ın danışman, Arş. Gör. Eren TİMURTAŞ, 4.sınıf  öğrencisi  Ayşegül  ASALIOĞLU ve Mekatronik Mühendisliği  4.sınıf  öğrencisi Irem Ikra ADLIĞ'ın araştırmacı olarak yer aldığı "Elektro modüler Antispastisite Cihazının Geliştirilmesi" adlı  projeleriyle ilk 2 aşamayı geçerek Bölge  Sergisine katılmaya  hak kazanmışlardır.


Bölge  Sergisi, 8-9-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek ve  11 Ekim 2018 tarihinde  düzenlenecek  final programıyla  dereceye giren projeler devlet protokolünün katılımıyla gerçekleşecek olan resmi bir tören ile açıklanacaktır.

Proje sahiplerini tebrik eder, Bölge Sergisi ve Final aşamasında  başarılar dileriz.

 

 

 

 

Bu sayfa Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından en son 10.09.2018 14:18:20 tarihinde güncellenmiştir.