TÜBİTAK 2209-A öğrenci projesi kapsamında üç proje destek almaya hak kazandı.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerimizin TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen "2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı" kapsamında başvurmuş oldukları 3 farklı proje desteklenmeye hak kazanmıştır.  

Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2021-2022 yılı 4. sınıf öğrencilerinden Pembe PINAR'ın yürütücü, Ceren AKBOYUN'un araştırmacı, Dr. Öğr. Üyesi Şule AKTAÇ'ın danışman olarak yer aldığı "Güneşte Kurutulmuş Kültür Mantarından (Agaricus Bisporus) Elde Edilen Mantar Tozu ile D Vitamininden Zengin Erişte Üretilmesi" isimli lisans projesi "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/1 dönemi" kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. 

Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2021-2022 yılı 4. sınıf öğrencilerinden Tuğçe CEYLAN'ın yürütücü, Beyzanur ÇÖPÜR ve Meltem Nur GÜZEY'in araştırmacı, Dr. Öğr. Üyesi Şule AKTAÇ'ın danışman olarak yer aldığı "Gebelikte Tüketilen Kuruyemiş ve Kuru Meyvelerde Aflatoksin Varlığının İncelenmesi" isimli lisans projesi "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/1 dönemi" kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. 

Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2021-2022 yılı 4. sınıf öğrencilerinden Özge AKGÜNDOĞDU'nun yürütücü, Ecem ORHAN ve İlayda KORKMAZ'ın araştırmacı, Arş. Gör. Dr. Güleren SABUNCULAR'ın danışman olarak yer aldığı "Geleneksel Tarifelerin Fındık Sütünden Elde Edilen Yoğurt, Peynir, Kefir Kullanılarak Üretilmesi" isimli lisans projesi "TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/1 dönemi" kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. 

Tebrik ediyoruz.

HIZLI ERİŞİM